ERA-3EEB1921A
Mfr.Part #
ERA-3EEB1921A
Description
RESISTOR METAL FILM
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
1.92 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%